500px’e Yeni Özellik

0
55

FlickR kullanmamın sebepleri çok, aslında FlickR’daki değişim beni endişelendirse de belki Verizon daha güzel özellikler ekleyebilir diye de meraklanmıyor değilim. FlickR hakkındaki eski yazıma bakabilirsiniz.

FlickR’daki güzel özelliklerden birisi, fotoğraf makinesi adıyla (bu telefon modeli de olabiliyor) fotoğraf arayabilmeniz ve bunları güncel, popüler gibi filtreleyebilmeniz. Hatta, fotoğraf makinesi modeline göre istatistikleri de görebilirsiniz.

FlickR yanında 500px’i de sanırım iki yıldır kullanıyorum. Seçiciliğinin yanısıra fotoğraf meraklılarının da olması ile biraz daha rafine bulduğumu söyleyebilirim. Ancak 500px’in bazı özellikleri güdük kalmış durumda. Son bir yıldır, yenilenme sürse de son altı aydır yeni özellikler geliyor ve bu da keyiflendiriyor.

En son gelen özelliklerden biri, başta da bahsettiğim fotoğraf makinesi filtreleme özelliği. Daha doğrusu, eğer fotoğrafı çeken makine bilgisi paylaşmış ise (izin vermiş ya da manipülasyon sonrası exifde bu bilgi hala duruyorsa) fotoğraf makinesi ile başka fotoğraf gör şeklinde bir öneri sunuyor.

Bu linke tıkladığınızda da aşağıdaki şekilde, popüler, en son ve tüm zamanlar şeklinde bir filtre ile makineye göre fotoğrafları görebiliyorsunuz.

Ben sevdim :) devamını bekliyorum 500px.

TEILEN
Önceki İçerikYeni Nikon D820 Söylentileri Beklentiler
Sonraki İçerikUçakta Fotoğraf Makinesi ve Bilgisayar Yasağı
Celal Erdoğdu, Phardon! için fotoğraf ve videolar çekiyor. İnceleme ve gezi seyahat yazıları yazıyor. Daha doğru fotoğraf çekmek ve güzel seyahatler için kendi yaptıklarını sizler yapmayın diye kendini heder ediyor. Fotoğraf için yaşıyor, fotoğraf için seyahat ediyor. Şimdi bir de bisiklete ağırlık verdi.