Assos Çanakkale Fotoğrafları

Assos Çanakkale Fotoğrafları

Assos Çanakkale Fotoğrafları

Assos Çanakkale FotoğraflarıAssos, Behramkale’nin eteklerin denize açılan noktadır. Oldukça küçük bir alan esasında. Yani adı büyük, coğrafi alanı küçüktür. Lüks restoranlar ve butik otelleri ile oldukça havalı ve medyatiktir. Bu sebeple bayram seyran zamanlarında giderseniz yer bulma şansınız yoktur.

Denizi muhteşem temiz olmakla beraber denize girilecek yeri de oldukça sınırlıdır. Restoranlarında deniz mahsulleri yiyebilir ve çokça para ödersiniz :) Meydanda küçük bir kahvesi vardır. Gidilesi görülesi yerdir.

Assos hakkında Vikipedi diyorki:
Assos (Grekçe: Άσσος, günümüzde Behramkale), Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde, Edremit Körfezi’nin kıyısında yer alan bir antik kent. Tarih boyunca Yunan, Makedon, Pers dönemlerinde yerleşim gören bölge Orta Çağ’da terk edilmiştir.

Assos, Pavlus tarafından ziyaret edilmiştir ve kent bu nedenle Hıristiyanlarca kutsal olarak kabul edilir.

MÖ 900’lerde kurulan bu kentin en gözalıcı yeri en tepesine yapılmış olan, Dorik yapılı, Athena Tapınağı’dır. Şehrin bir diğer turistik özelliği de tapınaktan görülen muhteşem manzaralarıdır. Aktif olduğu zamanlarda Assos, bulunduğu bölgedeki tek büyük limana sahip olduğu için geçen gemiler sayesinde zengin olmuştur. Kentin ayrıca büyük bir amfitiyatrosu da vardır.

Günümüzde, şehrin olduğu dağın eteklerinde ve yamaçlarındaki Behramkale kenti halen aktiftir.

Vikipedi üzerinden incelemek için şu linke bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Assos

Assos Çanakkale fotoğrafları:

Assos Çanakkale Fotoğrafları

Fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır. Satın almak istediğiniz fotoğraflar için lütfen e-posta gönderiniz: phardonmedia [at] gmail.com

 

Assos Çanakkale Fotoğrafları

[AFG_gallery id=’5′]

 

 

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...