Birmingham İngiltere Fotoğrafları

Birmingham-Ingiltere-Seyahat-Gezi
Birmingham-Ingiltere-Seyahat-Gezi

Birmingham İngiltere Fotoğrafları

Birmingham İngiltere FotoğraflarıBirmingham şehrine Londra’dan 2.5 saat zamanda otobüslerle ulaşabilirsiniz. En azından ben o yolu kullanmıştım. Şehir İngiliz şehirlerine göre kanalları ve yeşili ile insanı büyülüyor. Bazı kanallar varki üzerinde onlarca köprü var. Klasik İngiltere havasını soluyorsunuz. İnsanlar biraz daha samimi. Kent çok büyük değil. Çok fotoğraf çekebilecek enstantene oluyor.

Birmingham İngiltere için Vikipedi diyorki:
Birleşik Krallık en büyük nüfuslu kentleri listesinde bulunmaktadır ve Londra kentinden sonra 2012 tahminlerine göre 1,085,400 kişi nüfusu ile Birleşik Krallık’ta ikinci sırayı almaktadır.

Birmingham Orta Çağlarda orta büyüklükte olan bir pazar kurulan şehirlerden biri idi. Birmingham İngiltere ülkesinin “Orta İç Bölgesi”‘nin tam merkezi olması dolayısıyla, bu bölgenin önce iktisaden birden parlaması ve bundan sonra Sanayi Devrimi ortaya çıkması dolayısiyla uluslararası önem kazandı.

Şehir Britanya’da önemli bir ulaşım, perakande alışveriş, toplantı, konferans ve özel etkinlik yapma merkezidir.

İçinde yerleşik bulunan 6 üniversite ile Birmingham Birleşik Krallık’ta (Londra dışında) en büyük yüksek eğitim merkezi olmaktadır.

Kentte konuşulan İngilizce standart Ingılızceden farklı ses ve sözcük dağarcığı özellikleri gösterir

Vikipedi üzerinden incelemek için şu linke bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Birmingham

Birmingham İngiltere Fotoğrafları:
www.phardon.com/birmingham-ingiltere-fotograflari/

Fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır. Satın almak istediğiniz fotoğraflar için lütfen e-posta gönderiniz: phardonmedia [at] gmail.com

 

Birmingham İngiltere Fotoğrafları

[AFG_gallery id=’16’]