Cannes Monaco Fransa Fotoğrafları

Cannes Monaco Fransa Fotoğrafları

Cannes Monaco Fransa Fotoğrafları

Cannes Monaco Fransa FotoğraflarıCannes Monaco arası oldukça kısa. Bu sebeple iki şehri (ülke demek de doğru çünkü Monaco bir ülke) aynı kefeye koydum. Cannes festival seminer konferans gibi etkinliklerle dört mevsim yaşatılmaya çalışılsa da kışın bomboş. Kahve içecek yeri de bayağı zor bulursunuz. Antalya sahili gibi olmakla birlikte gayrimenkul çok pahalı. Sahilden veya iç yoldan Monaco’ya 50 dakika gibi bir sürede 40km yolu aşarak varabilirsiniz. Monaco daha hareketli ve yaşıyor. Yat limanı ve çevresi oldukça hareketli. Tepe eteklerine yakın noktalarda kumarhabaneler konumlu. Lükse dair herşeyi görebilirsiniz. Meraklılarına duyurulur. İlginç yapı vs çok çok yok benim nazarımda ama manzaralar fena değil. Her iki yerde görülmeli gezilmeli herkesinde tecrübesi farklıdır. Tüm dünya hayran olduğuna göre birşey vardır elbet.

Cannes Seyahat Fotoğrafları

Cannes için Vikipedi diyorki:
Cannes, Fransa’nın güneyinde yer alan, Fransız Rivierası’nın en ünlü şehirlerinden birisidir. Idari bakimdan Provence-Alpes-Côte d’Azur bolgesinin Alpes-Maritimes departmanininda bulunan bir komundur. Özellikle yaz ayında ve Cannes Film Festivali zamanında kalabalıklaşan şehir lüks ve zenginliğiyle de tanınır.

Vikipedi üzerinden incelemek için şu linke bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Cannes

Monaco için Vikipedi diyorki:
Vatikan’dan sonra Dünya’daki ikinci küçük bağımsız devlet. Kara sınırları Fransa ile çevrili olan ülke, eski Monako şehri ve sonradan inşa edilen alanlardan oluşur. Ülke Monte Carlo semtindeki gösterişli kumarhaneleri ile ünlüdür.

Fontveille semti ile Monaco Ville’in bulunduğu yarımadanın arasında küçük, Monte Carlo ile Monaco Ville’in arasında ise büyük bir yat limanı bulunmaktadır.

Fontveille semtinin çoğu sonradan denize beton doldurularak oluşturulmuştur. Şu anda yine buna benzer bir proje vardır; fakat hayata geçirilmemiştir.

Ulusal dil Monako dilidir; fakat bu dil küçük bir topluluk tarafından konuşulmaktadır. Monaco Ville bölgesinde tabelalar Fransızca ve Monako dili olarak yazılmıştır.

Vikipedi üzerinden incelemek için şu linke bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Monako

Cannes Monaco Fransa Fotoğrafları:

Cannes Monaco Fransa Fotoğrafları

Fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır. Satın almak istediğiniz fotoğraflar için lütfen e-posta gönderiniz: phardonmedia [at] gmail.com

Cannes Monaco Fransa Fotoğrafları

[AFG_gallery id=’19’]

 

 

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.