Salı, Şubat 25, 2020

Doğada Fotoğrafı Görmek

Geçtiğimiz günlerde, havalar yine soğukken Kadıköy’de Mephisto Kitabevi’ne girdim. Her zamanki gibi önce fotoğraf kitaplarının bulunduğu o küçük bölüme gittim. Fotoğraf bölümü neredeyse kitapçıların hiçbirinde yok denecek kadar az. Neyse, olanla idare ediyoruz. Zaten kitap işi giderek zorlaşıyor kitapçılar için.

Rastladığım küçük bir kitap ilgimiz çekti, tam fotoğraf çantasına koymalık. Boyutu ufak, cep boyutunda. Dedim ben bunu alırım bakarım ara ara. Ama öyle olmadı hemen bitirdim. Tabi kitabevinde değil, aldıktan sonra evde.

Kitabın amacı, görmediğinizi göstermek üzere. Hani ilk fotoğraf çekmeye başladığınızda gidersiniz fotoğraf çekmek için çayıra ama birşey bulamaz ve de hiçbir konuyu yeterli bulmazsınız ya, işte bu görebilmeniz için yazılmış bir kitap.

Bir detaydan neler çıkabileceğiniz, hangi ışıkta neye odaklanacağınızı anlatan bir kitap. Fotoğraflar ve açıklamaları ile hatta hangi ayarlarla çekildiği de fotoğrafların altında yeralıyor.

İster yeni ister eski olun fotoğrafta, bu kitapta size de birşeyler var.

Kitabın içinden birkaç örnek sayfa:

Doğada Fotoğrafı Görmek
Doğada Fotoğrafı Görmek İçindekiler

IMG_6728 IMG_6729 IMG_6730

1 YORUM

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

Celal ERDOĞDU

Geçmiş zamanın günlüğü, günümüzün blogu-vlogu haline geldi. Ticari beklentim olmayan bu web sitesi de bir nevi benim günlüğüm gibidir. Fotoğraf, gezi, inceleme konuları ilgi alanıma giren mevzuları burada paylaşıyorum.

Son Yorumlar