Drone ile Fotoğraf Çekmek

Geçen hafta arkadaşım ile video ve fotoğraf çekmek için buluştuk. Karlı bir gündü ve hava oldukça bulutluydu. Güneşin yeryüzünü boyama şansı olmadı ve renkler istediğimiz gibi olamadı ama amaç zaten en iyi fotoğrafları ya da videoyu çekmek değildi.

Amaç, drone ile dünyaya insan ölçeğinin üzerinden bakabilme şansı yakalamaktı. Drone bu açıdan mucizevi bir icat. İstediğiniz yere gidip, istediğiniz yüksekliğe çıkabiliyor ve o noktada asılı kalarak istediğiniz medyayı ister video ister fotoğraf olarak elde edebiliyorsunuz.

DJI Mavic Pro e1/320 f2.2 Iso100 @26mm Yer: Bikernieki Anıtı (Riga,Letonya)

İlk denememizde, birçok özelliği deneme şansı bulduk. Yukarıdaki fotoğrafı da arkadaşım çekti ve o günün anısı olarak kayıtlarda yerini buldu. O gün öğrendiğim bilgileri sizin için video haline getirdim. O videoyu izlemek isterseniz de DRONE VLOG linkine tıklayarak izleyebilirsiniz. Ayrıca Ardıl’ın nasıl drone kullanmamanız gerektiğiyle ilgili çektiği video ve yazı da ilginizi çekebilir: ACEMİ DRONE KULLANICISI , çünkü açık olmayan alanda ne gibi zararların oluştuğunu ondan dinlemenizde fayda var.

Bol dronelu çekimler diliyorum size. Yorumlarınızı aşağıya yazmayı unutmayın.

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.