Düseldorf Almanya Fotoğrafları

Düseldorf Almanya Fotoğrafları

Düseldorf, Almanya şehirleri içerisinde moda şehri olarak ayrışıyor. Modern görüntüye sahip. Şehrin içerisinde nehir geçiyor. Bu nehrin hemen yanında yerleşik “Königsallee” oldukça lüks markalara ev sahipliği yapıyor.

Düseldorf Almanya Fotoğrafları Düseldorf Almanya Fotoğrafları

Genel olarak canlı ve hareketli bir şehir. Tren ile Dortmund, Köln, Bonn gibi şehirlere erişmenin yanısıra Amsterdam gibi Hollanda şehrine de 1.5-2 saatte hızlı trenle ulaşabilirsiniz.

Düseldorf Almanya Fotoğrafları

Düseldorf Şehri hakkında Vikipedi diyorki:
Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyâletinin başkentidir. Ayrıca Düsseldorf Vilayeti´nin (Regierungsbezirk)´de merkezidir. Ren Nehri kıyısında kurulmuş moda ve fuar kentidir. Kuzeyinde Ruhr Bölgesi, güneyinde ise Köln bulunmaktadır. Kente adını Düssel deresi verir. Düsseldorf kent merkezinde yer alan meyhane ve birahaneleriyle ünlü Altstadt Semti, halk arasında dünyanın en uzun barı (Die längste Theke der Welt) olarak anılmaktadır. Nüfusu 600,000 civarındadır.

Düseldorf Almanya Fotoğrafları

Şehir dünyaca ünlü sanayi fuarlarıyla tanınmıştır. Eyâletin en büyük havalimanı Düsseldorf Uluslararası Havalimanı (Kodu: DUS) bu kenttedir. 10-12 ve 14 Mayıs 2011 tarihlerinde düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’na Düsseldorf ev sahipliği yapmıştır.

Vikipedi üzerinden incelemek için şu linke bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCsseldorf

Düseldorf Almanya Fotoğrafları

Fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır. Satın almak istediğiniz fotoğraflar için lütfen e-posta gönderiniz:

phardonmedia [at] gmail.com