En Güzel Seyahat Fotoğrafını Çekmek için Hazırlanın

Amacımız gönlümüzce vakit geçirmek. İster dinlenmek, ister yemek-içmek instagramlamak, istersek değişik yerler görüp fotoğraf veye videolarını çekmek. Peki nasıl hazırlık yapmalıyız ki en iyi fotoğrafları çekebilelim?

Vikipedi-Arastirma

  1. Şehri Araştırın

İnternetten google’dan gideceğimiz şehri Vikipedi, blog veya o şehre ait turizm sitesinden okumak. Ulaşım imkanları, gezilecek yerler, yemek için önerilen yerler, müzeler gibi bilgileri not edelim.

Google-Gorsellerde-Arama

2. Görsellere Bakın

Google’den şehri ismini yazalım ve görsellerde arama yapalım. Beğendiğimiz görsellerin nerede çekildiklerine ait bilgileri alıp kayıtlarımızı genişletelim.

Foursquare-yeme-icme

3. Sitelerde Araştırma Yapın

Yeme içme yerleri için FourSquare’de araştırma yapalım güzel yerleri kaydedelim hesabımıza. Ayrıca gezilecek yerler, günlük turlar ve yeme içme mekanlarını için TripAdvisor’a bakalım bu bilgileri de kayıtlarımıza ekleyelim.

Here-uygulama-indir

4. Harita Yükleyin Telefonunuza

İnternetimiz olmayacak bir yere gidiyorsak, internetsiz çalışan bir harita/gezi programı indirebiliriz. Stay bu programlardan birisi. Harita olarak Here’da oldukça faydalı bir program. Üstelik hangi ülke veya şehri isterseniz Android telefonunuza kaydedebiliyorsunuz. İstediğiniz yerleri de bu harita üzerinde kaydedebilirsiniz.

otel-sehir-haritasi

5. Basılı Harita Alın

Gideceğimiz şehre havalimanı, tren istasyonu gibi alanlardan girince alabileceğimiz ücrertsiz haritalardan alalım. Bu haritalarda da güzel yerler işaretlenmiş olabiliyor. Bu haritalardan otellerde de ücretsiz veriliyor genellikle.

Şimdi size kalan, bu bilgilerle rahat rahat gezmek ve en güzel fotoğrafları çekmek.

İyi tatiller.

 

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.