En İyi Bisiklet Blogları ve Bisiklet Tur Siteleri

Bisiklet Blogları ve Bisiklet Tur Siteleri

Bu listeyi özellikle güzel bisiklet blogları nı takip etmek isteyenler için hazırladım. Aynı zamanda bisiklet tur blog ve tur siteleri de burada yer alıyor. Keyifli olan ve içeriği zengin olan bisiklet bloglarından bahsetmeye çalıştım. Sizlerin de beğendiği bisiklet blogları ve bisiklet tur siteleri var ve bu listede yer almıyorsa yorum bölümüne yazarsanız inceleyip listeye ekleyebilirim.

http://www.bisikletforum.com

Bilgi, içerik açısından en zengin forum sitesi BisikletForum. İçinde alım/satım bölümü, haber bölümü, konulara göre hobi bölümü, gezi/tur bölümü, markalara göre bölümler, üyelerin bölümleri  gibi birçok bölümü içeren düzeyli bir forum. Bence işe bu siteden başlamakta fayda var. Konu açmadan önce arama yapmanızda fayda var, çünkü konuşulmuş binlerce başlık var. Beğeneceğinize eminim.

Bisiklet Forum
Bisiklet Forum

http://www.bisikletizm.com

İçerik açısından ve tasarım açısından en derli toplu sitelerden birisi. Gezi yazıları yanı sıra, bilgilendirme yazıları da yeni olanlar için veya bisiklette bir konuyu yeni deneyimleyenler için bilgilendirici rehberler bulunuyor. Tavsiye ederim.

Bisikletizm
Bisikletizm

http://www.gurkangenc.com/tr

Gürkan Genç, kıtalararası tur yapan Türkiye’nin en ünlü turcusu. Zaman zaman paylaşımlarını fırsat buldukça yaptığı bloğu oldukça keyifli görüntüler, yazılar içeriyor. İlham vermesi açısından ara ara ziyaret etmek insana keyif veriyor. Ben en çok ekipman ve sıkça sorulan sorular bölümünü seviyorum. Ekipman deneyimleri çok kıymetli çünkü normal bir kullanıcı değil :)

Gürkan Genç
Gürkan Genç

https://uzaklarayolculuk.com

Hakan Özcan’a ait olan blogta, nefis seyahat yazıları var. Hele karpuzlu bir yazı var ki :) maceralarını okumak keyifli. Ekonomik turlar yapmaya çalışan bir turcu, bu sebeple incelemeleri de oldukça anlamlı sonuçlar içeriyor. Fotoğrafları da oldukça başarılı. Beğeneceğinizi umarım. Tavsiye ediyorum.

Uzaklara Yolculuk
Uzaklara Yolculuk

http://www.oguzgidiyor.com

Tur bloğu olarak, yazıları ve görselleri ile zengin bir blog. Son zamanlarda paylaşımları yavaşlasa da bloğun içeriği blog severlerin okumayı seveceği türden.

http://hakankayisligil.blogspot.com.tr/?view=classic

Pedal Beygiri’nin güzel seyahatleri var, özellikle samimi anlatımı ve maceraları uzun turcular ya da niyetlenenler için iyi fikir verecektir. Tavsiye ediyorum.

Pedal Beygiri
Pedal Beygiri

http://zamaninseyyahi.blogspot.com.tr

Seyyah’ın seyahatlari ilgili notlarını düştüğü bloğu, özellikle bir seyahat rotası belirlediğiniz zaman o rota hakkında bilgi edinmek için oldukça ışık verecektir. Blog içerisinde video ve fotoğraf galerisi ile rota hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Kendin yap köşesinde de faydalı incelemeler var.

Zamanın Seyyahı
Zamanın Seyyahı

http://deltaadam.com

Bisiklet turları başlığının altı faydalı özellikle vize bölümü, vize gerektiren seyahatler yapacaklar için faydalı. Turlar ve ekipman bilgilendirmeleri de faydalı.

Delta Adam
Delta Adam

http://bisikletgezgini.blogspot.com.tr

Genelde tur yazıları paylaşılan bloğun tasarımının kötülüğü beni benden alsa da, içeriği iyi bir blog. Zaman zaman ekipmanlar hakkında da bilgiler bulabileceğiniz bir blog aynı zamanda.

Bisiklet Gezgini
Bisiklet Gezgini

http://www.pedalla.com/category/sehirden-sehire/

Maalesef güncel bir blog değil artık ama içeriği ile de tatmin edici bir blog. Yine tur yapmayı düşünenlerin, tur öncesinde fikir almak için mutlaka göz gezdirmesi gereken blog.

Pedalla
Pedalla

http://bisikletturlari.blogspot.com.tr

Şimdilerde maalesef pek aktif değil ancak önceki yıllarda yaptığı turlar ile, tur yapmayı düşünenlere ışık tutabilecek bir blog. Tur yapmayı düşünenler, bu bloğa da bakıp fikir edinebilir.

Bisiklet Turları
Bisiklet Turları

http://www.dengetekeri.org

Bence ürün incelemesi açısında takip edilebilecek bir blog, bunun dışında bana keyif veren bir tarafı yok maalesef.

Denge Tekeri
Denge Tekeri

http://www.turcubaba.com

Samimiyetle söylemem gerekirse, ben pek fanatiği değilim. Nedense bana sıcak gelmiyor. Ancak içeriği boş değil, epey bilgi ve içerik var. İncelemeler, turlar, kitap tanıtımları, kendin yapabilmeniz için bölümler yer alıyor sitede.

Turcu Baba
Turcu Baba

http://www.canavarkesifte.com

Güncel videoları ile ürün incelemeleri, bisikleti sevdirme ve teşvik etme konusunda takibe değer bloglardan. Ürün incelemeleri, yaşadığı tecrübeler, turlar okumaya değer. Kanalı da var kendisinin. Biraz ‘eeee’ diyerek konuşur fazlaca ama gayet iyi niyetli bir youtuber. Tavsiye ederim bloğunu.

Canavar Keşifte
Canavar Keşifte

http://www.urimbaba.net

İçeriği güncel yazıları, seyahatlari ve fotoğrafları ile zevkli bir blog. Ekipmanla ve tecrübeleriyle ilgili ayrı yazıları da buluyor blogda. Tavsiye ederim.

Urim Baba
Urim Baba

https://aracmesajdir.org

Turunu tamamlamış bir bisiklet bloğu şu sıralar, yakınlarda sanırım yeni turlar planlıyor. Yakın zamanda tur planı yapanların göz gezdirebileceği bloglardan birisi kategorisinde incelenebilir.

Araç Mesajdır
Araç Mesajdır

http://www.furkanemir.com/blog/

Furkan, geziyor ve yazıyor. Görsellerle destekliyor turlarını. Tecrübelerini de paylaşıyor yazılarında. Genelde aktif bloğu, pek durmuyor yerinde :) yazımı da zevkli. Seveceğinizi düşünüyorum.

Furkan Emir
Furkan Emir

https://bisikletgezilerim.com

Uzun uzun yazıyor ve oldukça detaylı yazıyor. Yurtdışı turları yapmayı düşünenlerin mutlaka seyahat rotalarını görmek anlamak ve test etmek için ziyaret etmesi gereken bloglardan. Değişik bisiklet bloglarından birisi, yukarıdaki menüden yönlendirebilirsiniz kendinizi biraz anasayfası anlaşılabilir değil ancak içeriğinde güzel yazılar var. Güzel fotoğraflar da çekiyor.Tavsiye ederim.

Bisiklet Gezilerim
Bisiklet Gezilerim

http://bisikletustunde.blogspot.com.tr

Fotoğrafları biraz küçük çeksede, görselleri ile destekli bir blog. Şu sıralar yeni tur yok, tur olmayınca pek yazmıyor izlediğim kadarı ile. Arşivinde gezinebilir. Ayrıca deneme ve değerlendirme yazıları da var, biraz az ama var.

Bisiklet Üstünde
Bisiklet Üstünde

Güncelleme: 15 Haziran 2017

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

7 YORUM

  1. Bir sorum var eski bisiklet yariscilarina . campagnolo record gobeklerin yenilerini aldim . simdi jant da buldum diyelim tel yok . eski veya yeni DTswiss 1.8mm X 300mm telleri olan var mi eski veya yeni . Bir de bu telleri keserek vida yerlerini de acan bir kisi veya yer var mi ?

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...