Çarşamba, Şubat 26, 2020

FlickR Yeniden Satıldı

Fotoğraf severlerin kullandığı, ücretsiz sağladığı 1TB alan ile alanında rakipsiz olan Flickr Yahoo’nun satın almasından sonra yeniden el değiştiriyor.

Geçen hafta yayınladığı e-posta ile kullanıcılarına satışı duyurdu. 2004 yılında kurulan ve 2005 yılında 25milyon dolara satılan Flickr’ın sahibi Yahoo olmuştu. Yahoo, Google karşısında azalan gücüne karşın en büyük gücü Flickr gibi gözüküyordu. Instagram karşısında mobil alanda ciddi atılım yapmadığı söylenen Flickr bu kez yeniden satışa konu oldu.

Aylar öncesinde, Yahoo’nun Flickr için alıcı arayışına girdiği dedikodosu piyasada duyulmaya başlamıştı. Hazırlana dosya ile, müstakbel alıcı beklenmeye başlamıştı.

Telekom devi Verizon, Flickr’a talip oldu ve 4.83 milyar dolara Flickr ve Tumblr’ı satın aldığını duyurdu. Blog alanında rekabeti süren Tumblr’ın bu pakete neden dahil olduğu ise ayrı bir merak konusu.

Flickr, 112 milyon kullanıcısı ile 12milyar fotoğraf ile büyük bir hazine hala.

Bakalım Verizon, Flickr’a vizyon katabilecek mi? Yoksa sevgili Flickr’ı hüzünle uğurlayacak mıyız?

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

Celal ERDOĞDU

Geçmiş zamanın günlüğü, günümüzün blogu-vlogu haline geldi. Ticari beklentim olmayan bu web sitesi de bir nevi benim günlüğüm gibidir. Fotoğraf, gezi, inceleme konuları ilgi alanıma giren mevzuları burada paylaşıyorum.

Son Yorumlar