FlickR Yeniden Satıldı

flickr-satildi

Fotoğraf severlerin kullandığı, ücretsiz sağladığı 1TB alan ile alanında rakipsiz olan Flickr Yahoo’nun satın almasından sonra yeniden el değiştiriyor.

Geçen hafta yayınladığı e-posta ile kullanıcılarına satışı duyurdu. 2004 yılında kurulan ve 2005 yılında 25milyon dolara satılan Flickr’ın sahibi Yahoo olmuştu. Yahoo, Google karşısında azalan gücüne karşın en büyük gücü Flickr gibi gözüküyordu. Instagram karşısında mobil alanda ciddi atılım yapmadığı söylenen Flickr bu kez yeniden satışa konu oldu.

Aylar öncesinde, Yahoo’nun Flickr için alıcı arayışına girdiği dedikodosu piyasada duyulmaya başlamıştı. Hazırlana dosya ile, müstakbel alıcı beklenmeye başlamıştı.

Telekom devi Verizon, Flickr’a talip oldu ve 4.83 milyar dolara Flickr ve Tumblr’ı satın aldığını duyurdu. Blog alanında rekabeti süren Tumblr’ın bu pakete neden dahil olduğu ise ayrı bir merak konusu.

Flickr, 112 milyon kullanıcısı ile 12milyar fotoğraf ile büyük bir hazine hala.

Bakalım Verizon, Flickr’a vizyon katabilecek mi? Yoksa sevgili Flickr’ı hüzünle uğurlayacak mıyız?

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...