Perşembe, Şubat 27, 2020

Fotoğraf Makineniz için Ekranın Koruyucu Kullanın

Fotoğraf makinelerinin ekranlarındaki korumalar yavaş yavaş üreticiler tarafından kaldırılıyor. Hatta bazı üreticiler (yakınlarda Nikon) ekran koruyucuyu yıllardır makine ile vermesine rağmen şimdi sertleştirilmiş plastik cam koruyucuyu ekstra olarak piyasa sürdü.

Nikon Gorilla Ekran Koruyucu

Bir taraftan makineler jet hızı ile sürekli yeni modeller çıkarıyor. Öte taraftan makinelerin kullanım süreleri kısalıyor gibi olsa da makine severler makinelerini korumak için ekran koruyucuları da tercih etmeye başladı. Bir sebebi de artık bazı kullanıcılar (sanki biraz daha fazla ammatörler) makinelerini fotoğraf çantasında bile taşımıyor. İşte bu kullanıcılar için ekran koruyucular oldukça kullanışlı olabilir.

Ekran Koruyucu Seçmek

Marka sadece yeterli kriter değil bu sebeple modele de dikkat etmek gerekiyor. Her modelde farklı ebatlar kullanılabiliyor. Bir de kalite olarak seçici olmak lazım. Her sakallıya kanmamak lazım yani. Test edilmiş ürünleri bulabilirseniz çok iyi olur.

LCD Ekran Koruyucu
LCD Ekran Koruyucu

Bir de tabi çok çok güvenmemeniz lazım en nihayetinde güvenlik camı değil. Yani kırılabilir tabi ki.

Aşağıdaki videoda sizlere lcd koruyucu camını nasıl seçmeniz gerektiğini ve  nasıl monte etmeniz gerektiğini detaylı şekilde anlatıyorum. Umarım beğenirsiniz. Videoyu Youtube’da beğendikten sonra kanalımıza abone olmayı unutmayın. Tabi bir de paylaşırsanız ne güzel olur.

Önceki İçerikTripod Seçimi
Sonraki İçerikLomo Diana Mini Fotoğraf Makinesi

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

Celal ERDOĞDU

Geçmiş zamanın günlüğü, günümüzün blogu-vlogu haline geldi. Ticari beklentim olmayan bu web sitesi de bir nevi benim günlüğüm gibidir. Fotoğraf, gezi, inceleme konuları ilgi alanıma giren mevzuları burada paylaşıyorum.

Son Yorumlar