Fotoğraf Stüdyosu Kurmak

Bu video ile fotoğraf stüdyosu kurmak ne kadar zaman alır veya nasıl kurulur hakkında size fikir vermek için çekildi. Daha fazlasını beklemeyin :)

Bu video, bir fotoğraf stüdyosunda nelere ihtiyacınız olduğunu gösterebilir, aldığınız ya da alacağınız ekipmanları nasıl bir araya getireceğinizi size gösterebilir veya almadan önce fikriniz olmasını sağlayabilir.

2006 yılından bu yana fotoğraf stüdyosu ekipmanlarına sahibim ve devamlı olarak bu ekipmanlara değişiyor, yenileniyor veya aynı duruyor. Sözün özü, böyle ekipmanlar size yıllarca hizmet ediyor. Yeterki belli bir kalitenin biraz üzerinde olsun.

Fotoğraf Stüdyosu Kurmak
İyi iş çıkaran flaşlarım

Eğer bütçeniz izin veriyorsa yeni alın tabi ama imkanlarınız kısıtlı ise fotoğraf stüdyosu kurmak için büyük bütçelere ihtiyacınız yok. Kademe kademe genişletebilirsiniz ekipmanlarınızı ve/ya ikinci el malzemeler de alabilirsiniz. Çok hevesli var ama zaman ya da isteği olmayanlar ekipmanlarını satabiliyor. İyi araştırın, acele etmeyin.

Fotoğraf stüdyonuz ister profesyonel ister amatör olsun, en sonunda bir perdeye ihtiyacınız olacaktır. Eğer siz de benim gibi borular aracılığı ile perdenizi tutturmayı tercih ediyorsanız bu video oldukça işinize yarayacaktır.

Bu videoda kullandığım ekipmanlar:
Pole:
https://www.manfrotto.com/products/lighting/studio-equipment/auto-poles/black-autopole-extends-from-210cm-to-370cm

Kağıt tutucular:
https://www.manfrotto.com/products/lighting/studio-equipment/b-p-clamps-for-use-on-autopoles

Kağıt Taşıyıcılar:
https://www.manfrotto.com/products/lighting/studio-equipment/background-roll-supporting-spigots

Kağıt taşıyıcı bağlantılar
https://www.manfrotto.com/products/lighting/studio-equipment/background-paper-triple-hooks

Makara ağırlıkları:
https://www.manfrotto.com/products/lighting/studio-equipment/expan-chain-stretcher

Kullanılan Kağıt:
http://www.colorama-photo.com/paper-backgrounds-specs.php

Flaş, softbox, sürekli ışık, trigger vb detaylar için sonraki videolarımı takip etmenizi öneririm.

Yorum, öneri ve sorularınızı videolar altına bulunan yorum bölümüne yapabilirsiniz.

 

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.