İnternet Kablosu Yapmak

Geçenlerde bir kamera aldım, adı kablosuz wifi kamera ama Cemal dedi ki illa kablosunu da tak garanti olsun dedi. Durum böyle olunca duvardan ya da ahşap çerçeveden açacağım delikten internet kablosunu geçirmek için yaklaşık 1.3cm genişliğinde bir kare delmem gerekecekti.

Haliyle bana da saçma geldi öyle bir iş ve ben de ufak bir delik açayım, sonra delikten kabloyu atar ucuna soketi takarım dedim.

Ben bu işi maalesef bin defa yaptığım için hatta Dağhan ve Burak’la epey bu işlerle geceleri şirkette uğraştığımız için aşina olmakla birlikte her defasında, şu kabloların renk sıralamaları bakıyorum. Madem kendim yapıyorum bari hayrım dokunsun dedim ve yaparken de bir video çektim.

İnternet Kablosu için Gerekli Malzemelerimiz:

  • Cat5 veya Cat6 kablo
  • RJ 45 soketler
  • RJ45 sıkıştırmak için pense
  • Kablo renklerinin sıralama kağıdı
  • Ve boş zaman

Bunlarla birlikte aşağıdaki videoyu izleyin oldukça basit.

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...