Iphone 7 Geliyor Beklentileri Karşılayacak mı?

Iphone 7
Iphone 7

Apple sonbaharda yeni modellerini çıkarıyor bilindiği üzere. S modellerini tanıttı ve piyasas sürdü biliyorsunuz. Şimdi sırada yeni model yani yeni kasa ve özellikler var. Iphone 7 ismi ile çıkması muhtemel yeni modelde neler var?

Iphone ile Apple Şaşırtıyor

Genelde her modelde ortalık kasıp kavruluyor. Hem kullanıcılar hem de yeni potansiyel müşteriler şaşırıyor. Peki yeni Iphone’da bizi neler bekleyecek.

Iphone 7
Iphone 7
Yerli Otomobil
Yerli Otomobil

Yeni Iphone 7’de, yerli otomobil hüsranı yaşayacak mıyız? Aman ne günlerdi.

Iphone 7 Kablosuz Kulaklık

Kablosuz Kulaklık
Kablosuz Kulaklık

En büyük değişiklik, kulaklık çıkışının artık olmayacak olması. Bluetooth veya başka bir iletişim protokolü ile kablosuz kulaklıklar gelecek. Bluetooth genel olarak fazla pil bitiren bir protokol bu sayede telefonun pilinin bitmesi söz konusu olabilir veya daha az pil tüketen bir protokol icat etmeleri gerekebilir. Belki de kulaklık girişinden boşalan yerlere pil doldururlar :) Riskli bir girişim olabilir kablosuz kulaklık.

Bu arada Apple, 2014 yılı içerisinde Beats’i aldı biliyorsunuz. Kulaklık firması. Kablosuz işinden kendi mi etkilenir yoksa yine piyasası domine edecek birşeyi bulabilir mi Steve Jobs’un ardından?

Kablosuz Şarj

Kablosuz şarj konusu da Apple tarafındaki söylentiler arasında. Samsung bu girişimi yaptı. Bende Samsung kullanan birisi olarak, hiç de ilgimi çekmeyen bu girişim Apple kullanıcılarında nasıl bir duygu oluşturur bilmiyorum. Ya da Apple, Samsung’dan daha akıllı bir hareket yaparak adaptörü vermeyebilir ve kablosuz şarjı kutu içeriği ile verirse uygulama hayata geçebilir.

kablosuz-sarj

Yeni Kasa

Kasa olarak aluminyum olmayan kompozit malzemeden imal edilecek kasanın da su geçirmez olarak yapılabileceği de söylentiler arasında. Cidden, biraz su geçirmez olsa iyi olur. Plajlarda kızlarımız mağdur oluyor, selfie çekerken artık bitsin Iphoneum bozulacak korkusu.

Ram Takviyesi Geliyor Mu?

Plus ile normal model arasında RAM farkı da söylentiler arasında. Evet madem cihaz büyüyor Ram’i de büyüsün. Sanki büyüklükle kapasite değişiyor ama iyi olur. Ama söylemedi demeyin, Apple o Ram’in farkını biz kullanıcılardan katmer katmer alır para olarak.

Ekran Boyutu Değişiyor Mu?

Ekran boyutları olarak bakalım Apple, yeni Iphone’da eski ölçülere mi bağlı kalacak bilemiyoruz. Ancak ekran uzunluğu pek de faydalı olmadı sanki. Elimiz yetişmiyor mutsusuz, acaba Apple duyar mı bu isyanımı? :) Herşey moda olarak geri dönüyor ben Iphone 3 bilemedin 4 dönemini özledim bile. Eski ölçüler, yeni teknoloji istiyoruuuuz :D

Söylenti çok, daha da çok olur. Bakalım neler olacak, siz ne duydunuz?

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.