Köln Almanya Fotoğrafları

Koln Seyahat Gezi
Koln Seyahat Gezi

Köln (Cologne) Almanya

Köln Almanya FotoğraflarıKöln Şehri; Dortmund, Berlin ve Münih gibi Türkler’in yoğun olduğu şehirlerden biri. Benim oldukça sevdiğim ve sıcak bulduğum bir şehir. Hem oldukça kozmopolit hem de oldukça neşeli ve keyifli bir şehir. Almanya’nın diğer şehirlerindeki Avrupa Şehri “serinliği” yok. Sıcak bir şehir, sizi sarıyor. Ana caddesinde yürümek, kahve içmek bir keyif bence.

Nehir kenarında yürüyüş yapmayı sakın unutmayın. Bonn şehrine oldukça yakın. Gitmişken görmenizi tavsiye ederim.

Köln Şehri hakkında Vikipedi diyorki:
Köln, Almanya’nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehri, ayrıca 4 385 082[1] nüfuslu Köln İdari Merkezi´nin yani Regierungsbezirk Köln (Köln, Bonn, Aachen, Düren, Euskirchen, Heinsberg, Leverkusen, Oberbergischer Kreis, Rhein-Erft-Kreis, Rheinisch-Bergischer Kreis, Rhein-Sieg-Kreis)´ün merkezidir. Nüfusu 1.024.373’dür (30.06.2013)[2]

Kozmopolit bir yapıya sahip olan şehirde çok sayıda yabancı ikamet etmektedir.

Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Ayrıca demir ve havayolu ulaşım ağının da kesişme noktasıdır. Ren Nehri, kentin tam ortasından geçmektedir. Nehrin her iki yakası sekiz köprüyle bağlanmıştır, bunlardan ikisi demiryolu köprüsüdür.

Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)’dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır.

Vikipedi üzerinden incelemek için şu linke bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6ln

Köln Almanya fotoğrafları.

Köln Almanya Fotoğrafları

Fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır. Satın almak istediğiniz fotoğraflar için lütfen e-posta gönderiniz: phardonmedia [at] gmail.com

 

Köln (Cologne) Fotoğrafları

[AFG_gallery id=’4′]