Konya Kösere Ereğli Fotoğrafları

0
508

Konya Kösere Ereğli Fotoğrafları

Konya Kösere Ereğli FotoğraflarıKonya, Karamanoğlulları ve Selçuklularda başkentlik yapmış önemli bir şehir olması sebebi ile çok farklı tarzlara sahip tarihi dokuları barındırmaktadır. Bununla birlikte Anadolu şehirlerinin esas modelinin de göstergesidir. Konya Ereğli arası yaklaşı 2 saatlik bir mesafedir. En büyük avantajı tabi düz ovada gidiyor olmak. Yol üzerind Meke Gölü diğer bir adıyla Nazar Boncuğu denilen gölü görmeden geçmeyin. Bu gezide Konya’dan Ereğli sonrasında da Halkapınar’ın Kösere Köyü’ne gittim. Kösere Köyü oldukça küçük ama bir o kadar samimi ve temiz insanların yaşadığı bir köy.

Konya içerisinde gezilecek yerler arasında:
Alaeddin Tepesi
Mevlana Müzesi
Meram
Karatay Müzesi
İtalyan Kilisesi
İnce Minera

Şehir dışına çıkabilme imkanınız olursa;
Çatalhöyük

Konya ve Kösere Ereğli için Vikipedi diyorki:
Konya, Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri. 31 ilçeden oluşan Konya’da TÜİK’in 2013 verilerine göre 2.079.225 kişi yaşamaktadır.

Ekonomik açıdan Türkiye’nin gelişmiş kentlerinden biri olan Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan Çatalhöyük, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Şehir Anadolu Selçukluları’nın ve Karamanoğulları’nın başkentliğini yapmıştır.Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerindendir.

Vikipedi üzerinden incelemek için şu linke bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Konya

Kıyıköy Kırklareli fotoğrafları:

Konya Kösere Ereğli Fotoğrafları

Fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır. Satın almak istediğiniz fotoğraflar için lütfen e-posta gönderiniz: phardonmedia [at] gmail.com

 

Konya Kösere Ereğli Fotoğrafları