Livemocha Rosetta Stone Tarafından Alındı ve Kapandı

Livemocha Rosetta Stone

Livemocha ile dil öğrenmeye çalışan çok olmuştur, oldukça güzel bir platformdu ve herkesin birbirine tecrübelerini aktarabildiği sohbet ettiği bir “tandem” platformdu.

Gün geldi, yabancı dil pazarında güzel yazılımı ile öne çıkan Rosetta Stone, 2013 yılında Livemocha’yı bünyesine kattı. Sonra bizce gerek yok dediği dilleri, sanki bir yatırım gerekiyormuş gibi bünyesinden çıkardı. Bu defa o dili öğretenler ile öğrenmek isteyenleri dışarı attı çünkü kendi programında o diller bulunmuyordu.

Şimdi ise 3ncü yılında Livemocha’yı tamamen kapatmaya karar verdi. Çok akıllıca olduğunu düşündüğü planı ile pazarda kendi programının rakibi bir web sitesi dahi bırakmamış oldu. Arkadaş hangi dünyadasın, yıl olmuş 2016 teknoloji tavan yapmış bugün 15 yaşında çocuk platform kuruyor web siteleri inşa ediyor sen hangi rekabet koşulları ile piyasada yer almaya çalışacaksın.

Sonuç, Livemocha gitti. Gönderen Rosetta Stone. Sistemden para kazanmak yerine kapatmayı tercih etti. Zeki gençlerimizi bu alandaki boşluğu doldurmaya bekliyoruz :)