Lomo’dan Yeni Lens Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi

0
218

Aşağıda teknik detaylarını bulabileceğiniz Lomo ürünü, diğer Lomo ürünlerinden farklı. Farkı bu bir makine değil diğer ürünler gibi. Bu bir lens, yani ille analog makine kullanmak zorunda değilsiniz diyor Lomo ve size bir şans veriyor bir Lomo lens. Bu Lomo lens ile yapabilecekleriniz de sınırsız ve farklı görüntüler mesela:

Lomo Lens
Lomo Lens

Pratik fotoğrafçılık, 1839 yılında, Chevalier Akromatik Lensin, Dagerreyotipi fotoğraf makinesiyle birleşmesiyle doğdu. Chevalier lensin karakteristik özelliği, görüntü oluşum sistemindeki güzel “sapmalar” nedeniyle, fotoğrafları etkileyici bir ışık duvağıyla çevrelemesiydi, bu da açık diyaframlarda parıltılı, yumuşak fotoğraflar oluşmasını sağlıyordu. Lomography Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi, kayıp bir estetiğin yeniden doğuşu. Günümüzde, her iki dakikada, 19. Yüzyılın tamamında çekilenden daha fazla fotoğraf çekiliyor. Bu pikselli çağda, Lomography fotoğrafçılığın sihrini, bu rüyamsı, ruhani estetik ile canlı tutmaya inanıyor.

Fotoğrafçılar ve video yapımcıları, f/2.9 değerinde ipeksi yumuşak odaktan, f/5.6 ve daha açık diyafram değerlerinde inanılmaz keskinliğe geçiş ve 64mm odak uzaklığı ile geniş ruh hali varyasyonları ve özel efektlere dalış yapabilir. Dagerreyotipi Akromatik Lens, alan derinliğinde tam yaratıcılık ve farklı bokeh etkisi varyasyonları sunan Waterhouse Diyafram Plaka sistemi ile çalışıyor. Klasik Waterhouse Diyafram plakalarının dışında, Lomography olarak bu lens için bir de Lumière ve Aquarelle Diyafram plakaları tasarladık. Lumière diyafram plakaları fotoğrafı parlak, yumuşak bir parıltıya boyuyor.

Lomo Lens
Lomo Lens

Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi, 1839 yılının tarihi tasarımı baz alınarak, Lomography’nin uzman teknisyenleri tarafından yeniden tasarlandı ve günümüzün modern analog ve dijital fotoğraf makineleri için, cesur, pirinç bir tasarımla üretildi ‐ Canon EF ve Nikon F bayonetlerle uyumlu ve farklı bayonet adaptörleri ile kullanıldığında Sony Alpha serisi, Fuji X‐Pro 1 ve Micro 4/3 Fotoğraf Makineleri gibi çok daha fazla modelle birlikte kullanılabiliyor. Orta Çin’in Yangtse Nehri yakınlarında bulunan bir küçük bir fabrikada, elde üretildi. Lens, güzel pirinç ya da siyah cilalı olarak üretildi ve sürekli genişleyen Lomography Sanat Lensi Ailesinin en yeni üyesi – her lensin kendine özgü ender bulunan ve belirgin bir karakteristik özelliği var. Bu lens, Lomography Yeni Petzval 85, Yeni Russar+, Lomo LC‐A Minitar‐1, Petzval 58 Bokeh Kontrol ve Lomography Yeni Jupiter 3+ Sanat Lenslerinde de sunduğumuz üstün optik kalite geleneğini devam ettiriyor.

LOMO LENS TEKNİK DETAYLAR

  • Odak Uzaklığı: 64mm
  • Maksimum Diyafram Değeri: f/2.9
  • Diyaframlar: Waterhouse diyafram plakaları, f/16’ya kadar
  • Lens Bayonet Profili: Canon EF ya da Nikon F*
  • En Yakın Odak Uzaklığı: 0.5m
  • Odaklama Mekanizması: helikoit
  • Görüntü Çapı: 44mm · Görüş Alanı: 37 derece
  • Filtre Çapı: 40.5mm
  • Elektronik Kontaktlar: Hayır

Lens Yapısı: 1 grupta, 2 element *Uygun bayonet adaptörleri ile çok daha fazla makine ile birlikte kullanmak mümkün