Londra İngiltere Fotoğrafları

londra-seyahat-gezi
londra-seyahat-gezi

Londra İngiltere Fotoğrafları

Londra İngiltere Seyahat Fotoğrafları
Londra İngiltere Seyahat Fotoğrafları

Londra benim için 2003-2004 yılları için yaşadığım bir yer olması sebebi ile herzaman önemli olmuştur. Londra şehri genel olarak yüksek katlı olmayan yapıları ve yeşil alanları ile yaşanılası bir şehirdir. Yol kenarına ağa dikmekten bahsetmiyorum, bayağı bayağı yeşil alanlar var. Yapıların büyük bölümü 100 yıllık. Yani bizim 20 yıl geçince eski dediğimiz binalar onlar için gayet yeni.

Yapı kalitesi ve mimarisi oldukça iyi. Bunun yanısıra bölge bölge de yeni yapılmış olan yerler var. Bu bölgelerde de İngilizler, mimarinin son trendlerini uyguluyorlar. Şehir metropol bir şehir. İstanbul gibi, Tokyo gibi. Her türden milleti görebilirsiniz bu sebeple her türlü hareketi görebilirsiniz. Londra için ciddi zaman ayırmanız gerekli. Neyi seviyorsanız bu konuya göre araştırma yaparak gitmenizde fayda var. Burada ilginizi çeken konuda ziyaret planınızı yaparsanız çok daha mutlu ve neticeleri pozitif bir gezi yapmış olursunuz.

Londra için Vikipedi diyorki:

Londra dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Yaklaşık 8 milyonluk nüfusuyla AB’nin 2. kalabalık kentidir. Bağlı yerleşim birimleri ile birlikte (Greater London) nüfusu 12-15 milyondur. Km²’ye 4.573 kişi düşmektedir. Avrupa’da en fazla beyaz ırk harici insanın yaşadığı şehirdir. 300’den fazla farklı dil konuşulmaktadır.

Uluslararası turizmin kesişme noktasıdır. Dünyanın en kalabalık hava trafiği Londra hava trafiğidir. 5 uluslararası havaalanı bulunmaktadır.

En önemli turistik mekânları, Parlamento Binası, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve Londra gözü (İngilizce: London eye)’dür (Londra Dönmedolabı). Londra Büyük Şehri, Londra Şehri (City of London) , Westminister Şehri ve 31 metropoliten-Londra-bölgesinden oluşur.

Yeşili bol olan bir şehirdir. Londra’da 143 adet kayıtlı park ve bahçe vardır. Thames Nehri şehri ikiye böler.

Londra, etnik olarak dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri. Londra’da yaklaşık 300 farklı dil konuşulmaktadır.

Vikipedi üzerinden incelemek için şu linke bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Londra

Londra fotoğrafları:

Londra İngiltere Fotoğrafları

Fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır. Satın almak istediğiniz fotoğraflar için lütfen e-posta gönderiniz: phardonmedia [at] gmail.com

Londra İngiltere Fotoğrafları

[AFG_gallery id=’20’]

 

 

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.