Makro Fotoğraf Uzatma Tüpü İncelemesi

Makro fotoğrafçılıkta en kolay, hızlı ve ucuz çözüm extension tubes ya da makro fotoğraf uzatma tüpü. Bu videoda uzatma tabloları incelemesini yaparak sizlerin fikir sahibi olmasını sağlamaya çalıştım. Videoda örnek fotoğrafları görebilirsiniz.

Denemesini yaptığım makro fotoğraf uzatma tüpü ne basit olanlarından. Fiyat olarak da oldukça uygun. Daha kaliteli olanları ve ünlü fotoğraf makinesi üreticilerinin ürettikleri de mevcut piyasada. O modellerde makine ile iletişim kurulması makro fotoğrafı daha zevkli hale getiriyor. Netleme vs gibi ek özellikleri yönetmek mümkün oluyor.

Bu denemede kullandığım modelde tüm ayarları kendiniz yapmanız gerekiyor. Bu açıdan biraz ‘acılı’.

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.