Manchester İngiltere Fotoğrafları

0
350

Manchester İngiltere Fotoğrafları

Manchester İngiltere Fotoğrafları
Manchester İngiltere Fotoğrafları

Manchester’a sabah 6 gibi geldim. Ben seyahatimi Londra, Birmingham ve Manchester olarak planlamıştım. Seyahatimi şehirlerarası seyahat eden otobüslerle yaptım. Manchester otobüs garına geldiğim zaman hava çok erkendi ve inanılmaz soğuktu. Kasım 27 civarıydı sanırım. Kuzeye gittikçe haliyle ısı düşüyor.

Sabah biraz oyalandıktan sonra şehri gezmeye başladım. Savaş müzesi gittiğim yerlerden birisiydi. Çok çok etkileyici gelmedi bana. Manchester United stadını görmek lazım diyip bir de o tarafa gittim. Şehir içi benim için zevkli geçti çünkü oldukça hareketliydi. Köklü bir tarihi olduğunu şehir merkezinde gezdiğiniz zaman histediyorsunuz. Londra’ya göre elbette küçük.

Manchester için Vikipedi diyorki:

City of Manchester” metropoliten bölge yerel idaresi sınırları içerisindeki şehir nufusu 464.200 kisi olup, İngiltere’nin en kalabalık yedinci yerel idare alanı konumundadır.
Manchester, Liverpool ile birlikte Birleşik Krallık ve Kuzey-Batı İngiltere’nin’nin sanayi merkezidir.

Yaşama şartları bakımından Manchester semtleri arasında gayet büyük farklılıklar görümektedir. Ülkenin en fakir semtleri arasında bazı Mancheste semtleri bulunmaktadır ama diğer taraftan şehirde gayet zenginlerin oturduğu semtler de bulunmaktadır.

Manchester, Londra dışındaki taşra şehirleri arasında, en çok sayıda ofis ve çalışma bürosu bulunan İngiltere eden şehridir. “Grimley Ticari Binalar Danışmanlığı” araştırmaslarına göre şehir merkezinde bulunan ofis ve çalışma bürolarının için üç aylık ortalama yerleşik taban alanı 230,000 foot kare olup bu Birmingham, Leeds, Liverpool ve Newcastle gibi büyük İngiltere şehirlerinden bulunan ofis ve çalışma büroso yerleşik taban alanından çok daha yüksektir.

Manchester’da Görülmesi Gereken Yerler
Manchester Wheel: “Exchange Square” meydanında bulunan büyük ve yüksek dönme dolap.
Trinity Köprüsü: Manchester ve Salford sınırında modern İspanyol mimar Santiago Çalatrava’nin tasarımını yaptığı Fütürist bir yaya köprüsü.
Midland Bank Building: 1926’da Art deco mimarı stilinde yapılmış King Street’de bulunan büyük bir banka şubesi binası.

Vikipedi üzerinden incelemek için şu linke bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Manchester

Manchester fotoğrafları:

Manchester İngiltere Fotoğrafları

Fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır. Satın almak istediğiniz fotoğraflar için lütfen e-posta gönderiniz: phardonmedia [at] gmail.com

Manchester İngiltere Fotoğrafları