Nikon Aksiyon Kamera Piyasasına 360 Derece ile Giriş Yapıyor

nikon-aksiyon-kamera-360-04
nikon-aksiyon-kamera-360-04

Nikon aksiyon kamera piyasasında esasında birçok fotoğraf makinesi üreticisinin de olduğu gibi er almıyordu (Sony hariç). Ancak aldığı kararla neden yokum dedi sanırım ve giriş yaptığını duyurdu.

nikon-aksiyon-kamera-360-01
nikon-aksiyon-kamera-360

Piyasa süreceği cihaz 360 derece kayıt imkanı ile geliyor. Evet, Nikon D5 beni şaşırtmıştı ancak Nikon Aksiyon Kamerası’da ayrıca şaşırttı. Sahip olduğu iki kamera ile biri önde biri arkada 360 derece görüntü kaydediyor. Videoyu izleyince siz de bir şaşkınlaşacaksınız:


Gördüğünüz gibi görüntü bir acayip. Ama ilginç. cihaz 4K kayıt yapıyor. Nikon 4K’ya fena giriş yaptı. Biraz geciksede. Ayrıca cihaz su geçirmiyormuş. Buda housing olayını bitiriyor. Avuç dolusu para harcamaya gerek kalmadı, tabi cihazın fiyatı düşünülmezse :).

nikon-aksiyon-kamera-360-05
nikon-aksiyon-kamera-360

Cihazın teknik özellikleri içerisinde VR yani sarsıntı giderici de var. Sony’nin aksiyon kamerasını bence diğer aksiyon kameralardan en çok ayıran özelliğiydi. Nikon bunu doğru düşünmüş.

nikon-aksiyon-kamera-360-03
nikon-aksiyon-kamera-360-03

Bir de olmazsa olmazı bu defa görüp WiFi ve Bluetooth’u cihaza yerleştirmişler. Sanırım WiFi makineyi yönetmek ve fotoğraf ve video transferi için olup, bluetooth da cihazı ayrı bir aparat ile yönetmek içindir. GoPro vb markalar da bu şekilde olmuştu.

Hayırlısı olsun diyelim, detaylar geldikçe yorumlarınızı da bekliyorum.

nikon-aksiyon-kamera-360-02
nikon-aksiyon-kamera-360-02
Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.