Photaki Stok Piyasasından Ayrılıyor

Photaki

Stok fotoğraf çekenlerin, bildiği Photaki bugün paylaştığı mail ile 31 Mart 2016’da faaliyetlerini sona erdireceğini duyurdu.

Stok piyasasında çok fazla site var ve yeni katılanlar da oluyor. Şuan halihazırda benim de 14 sitede fotoğraflarım satışta ancak bunların 5-6 tanesi pazarlamadaki oranları doğruluyor yani %80’i bu 5-6 ajanslar tarafından gerçekleşiyor. Geri kalanı da ciddi zaman alıyor.

Photaki Mektubu
Photaki Mektubu

Photaki bize elveda derken mail ile alacaklarınızı da iletmenizi istiyor. Eğer alacağınız varsa mail göndermeyi unutmayın. Fotoğrafları sileceklerini söylüyorlar. Nasıl aksiyon alsak onlara mı bıraksak yoksa kendimiz mi silsek?

Sanırım ben kendim sileceğim.

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.