Prag Çek Cumhuriyeti Fotoğrafları

Prag Çek Cumhuriyeti Fotoğrafları

Prag Çek Cumhuriyeti FotoğraflarıPrag’ı birçok defa ziyaret etme şansım oldu. Her defasında aynı yerleri görmek zorunda kalıyorsunuz çünkü çoook çok büyük bir kent değil. Elbette büyük ama bir metropol değil haliyle.

Prag’da Türk kahvesi bile içecek yer bulabildim. Şehir oldukça zengin, tarih açısından görebilecek birçok yapı var. Şehrin üzerindeki saray da buna dahil. Saray’ın yanında Hitler’in kahve içtiği şehir manzarasına sahip kafeyi de tavsiye ederim. Yaz döneminde dondurmalar da nefis. Tramway ile gezebilirsiniz. Saatlik biletler var. Metro imkanı da var tabi.

Prag’ta yeterli zamanınız varsa ve şehri bitirdiyseniz Terezin Nazi Kampın ile Karlovy Vari’ye gitmenizi öneririm. Karlovy Vari’de Atatürk’ün de kaplıca tedavisi gördüğünü hatırlatırım.

Prag için Vikipedi diyorki:
Prag (Çekçe Praha) Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehri. Geçmişte Çekoslovakya’nın da başkentiydi. Orta Bohemya’da Vltava Nehri’nin üzerinde yer alır ve 1.2 milyon nüfusu vardır. İş dünyası istatistiklerine göre bu sayıya ek olarak 300.000 kişi de resmi kaydı olmaksızın Prag’ta yaşamaktadır. Prag, geniş bir kitle tarafından dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak gösterilir. Prag “Altın Şehir”, “Doksanların Sol Bankası”, “Masal Şehri”, “Şehirlerin Anası” ve “Avrupa’nın Kalbi” gibi isimlerle de anılır.

Prag’ın bir özelliği de II. Dünya Savaşı’nda pek zarar görmemiş olmasıdır. Bu sayede birçok tarihi ev ve mekanı barındırır. Bu yerler arasında St. Vitus Katedrali de yer alır. Turizm alanında son yıllarda çok fazla rağbet görmektedir.

Vikipedi üzerinden incelemek için şu linke bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Prag

Prag Çek Cumhuriyeti fotoğrafları:

Prag Çek Cumhuriyeti Fotoğrafları

Fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır. Satın almak istediğiniz fotoğraflar için lütfen e-posta gönderiniz: phardonmedia [at] gmail.com

 

Prag Çek Cumhuriyeti Fotoğrafları

[AFG_gallery id=’8′]

 

 

1 YORUM

  1. Sinema Akademi %100 öğrenme garantisiyle Oyunculuk, Diksiyon, Beden Dili, Spikerlik-Sunuculuk, Yönetmenlik, Yapımcılık, Yaratıcı Drama ve Şan dersleri başta olmak üzere sinemayı oluşturan her branştan eğitim almak isteyen kişilere diledikleri derslerde grup ve özel eğitimler vererek kariyerlerini şekillendirmelerine, uzmanlık alanlarını belirlemelerine yardımcı olmaktadır.

    http://www.sinemaakademi.com.tr/

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

Celal ERDOĞDU

Geçmiş zamanın günlüğü, günümüzün blogu-vlogu haline geldi. Ticari beklentim olmayan bu web sitesi de bir nevi benim günlüğüm gibidir. Fotoğraf, gezi, inceleme konuları ilgi alanıma giren mevzuları burada paylaşıyorum.

Son Yorumlar