Rotring Kalem Bozulursa

Rotring 800+

Rotring 800+ modelini ilk gördüğümde gerçekten çok hoşuma gitti, ve almalıyım dedim. Kalemin dış yüzeyi mat, elde tutuşu hayet iyi. Köşeli olması sebebiyle uzun yazma sonrasında biraz rahatsız edebiliyor ancak görüntüsüne değer. Kalemin ucu ise plastik ve cep telefonu ya da tablet yüzeyinde yazı yazmaya yönelik olarak tasarlanmış. Kutusundan da ek iki tane daha uç çıkıyor ki tablet ve telefonda kullanım sonrasında eskime için. Yani yedek parçası ile geliyor.

Kalemin özelliği, klipsinden çevirince ucu içeri gizleniyor ve ucu dışarıda kalmıyor.

rotring-kalem-04

Kalemi geçenlerde toplantıdan çıkarken masadan düşürdüm. Ancak klipsinden çevirince kalemin ucu içeri gitmedi bununla beraber daha kötüsü basma mekanizması bozuldu. Oysa düşürdüğüm yükseklik 75-80cm’lik bir masaydı. Açıkçası çok şaşırdım çünkü üniversite yıllarında da oldukça uzun zaman Rotring kullandım ve oldukça dayanıklı olduğunu düşünüyordum.

Bu arada kalemin fiyatı Türkiye’de 163 TL, yani pek de ucuz bir kurşun kalem değil :)

Neyse ben bunu içime atmayım dedim, Rotring Türkiye’ye bu durumu açıklığı ile yazdım ve tamir olabiliyorsa olması için yardım rica ettim. Onlar da bana bu şekilde bir cevap yazdılar:

Rontring Türkiye Maili
Rontring Türkiye Maili

Hızlı bir şekilde gelen mail açıkçası memnun etti, ben de kargo ile kendilerine kalemi iyi bir şekilde paketleyerek gönderdim. Yaklaşık üç gün sonra bana bir kargo geldi ve görüntü bu:

Yeni Kalem
Yeni Kalem

“Arızalı ürün yerine gönderilen bedelsizdir” faturalı ürün ücretsiz olarak gönderildi. Açıkçası çok memnun oldum yaklaşıma çünkü daha 1-2 ay önce aldığım ve neredeyse pek kullanmadığım kalemin bir düşme ile hemen bozulması zaten can sıkıcıydı. Ancak bunu Rotring Türkiye’nin olumlu yaklaşımı düzeltti.

Kendilerine teşekkür ederim pozitif ve yapıcı yaklaşımlarından ötürü. Sizler de eğer Rotring 800+ kullanıyorsanız dikkatli olun düşürmeyin pek narin maalesef.

Teşekkürler Rotring Türkiye
Teşekkürler Rotring Türkiye