Rotring Kalem Bozulursa

7
569

Rotring 800+ modelini ilk gördüğümde gerçekten çok hoşuma gitti, ve almalıyım dedim. Kalemin dış yüzeyi mat, elde tutuşu hayet iyi. Köşeli olması sebebiyle uzun yazma sonrasında biraz rahatsız edebiliyor ancak görüntüsüne değer. Kalemin ucu ise plastik ve cep telefonu ya da tablet yüzeyinde yazı yazmaya yönelik olarak tasarlanmış. Kutusundan da ek iki tane daha uç çıkıyor ki tablet ve telefonda kullanım sonrasında eskime için. Yani yedek parçası ile geliyor.

Kalemin özelliği, klipsinden çevirince ucu içeri gizleniyor ve ucu dışarıda kalmıyor.

rotring-kalem-04

Kalemi geçenlerde toplantıdan çıkarken masadan düşürdüm. Ancak klipsinden çevirince kalemin ucu içeri gitmedi bununla beraber daha kötüsü basma mekanizması bozuldu. Oysa düşürdüğüm yükseklik 75-80cm’lik bir masaydı. Açıkçası çok şaşırdım çünkü üniversite yıllarında da oldukça uzun zaman Rotring kullandım ve oldukça dayanıklı olduğunu düşünüyordum.

Bu arada kalemin fiyatı Türkiye’de 163 TL, yani pek de ucuz bir kurşun kalem değil :)

Neyse ben bunu içime atmayım dedim, Rotring Türkiye’ye bu durumu açıklığı ile yazdım ve tamir olabiliyorsa olması için yardım rica ettim. Onlar da bana bu şekilde bir cevap yazdılar:

Rontring Türkiye Maili
Rontring Türkiye Maili

Hızlı bir şekilde gelen mail açıkçası memnun etti, ben de kargo ile kendilerine kalemi iyi bir şekilde paketleyerek gönderdim. Yaklaşık üç gün sonra bana bir kargo geldi ve görüntü bu:

Yeni Kalem
Yeni Kalem

“Arızalı ürün yerine gönderilen bedelsizdir” faturalı ürün ücretsiz olarak gönderildi. Açıkçası çok memnun oldum yaklaşıma çünkü daha 1-2 ay önce aldığım ve neredeyse pek kullanmadığım kalemin bir düşme ile hemen bozulması zaten can sıkıcıydı. Ancak bunu Rotring Türkiye’nin olumlu yaklaşımı düzeltti.

Kendilerine teşekkür ederim pozitif ve yapıcı yaklaşımlarından ötürü. Sizler de eğer Rotring 800+ kullanıyorsanız dikkatli olun düşürmeyin pek narin maalesef.

Teşekkürler Rotring Türkiye
Teşekkürler Rotring Türkiye
 • Ertunç Söyü

  merhaba, rotring e-maili nedir söyler misiniz? ve bu arada rotring kendi bünyesinden değil de başka bir yerden alınma kalemleri tamir etme konusunda tutucu davranıyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  • “Kendi bünyesinden değil, başka yerden alınma” dan kastınız nereler mesela? Ben yetkili bir satıcında, faturalı bir ürün almıştım. Sanırım, yasal yoldan Rotring Türkiye ithalatı ile Türkiye’ye gelen ürünlerine fatura/fiş olduğu taktirde ilgili davranacağını tahmin edebilirim sadece. Ben bir defa böyle bir sorun yaşadım, onda da yardımcı oldular sağolsunlar.

   • kadir sevigen

    Merhaba, benimde rotring 600 kalemim yere düştü ve ucu içerisine girdi. Hangi adrese mail atmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  • kadir sevigen

   Adresi göremiyorum da bana da yardımcı olurmusunuz ? Nereye mail atmam gerekiyor ?

 • Ahmet Kürşat

  Ben internet üzerinden bir satıcıdan almıştım sorun yaşıyorum faturam maalesef mevcut değil göndersem ilgilenirler mi acaba iki hafta kullanabildim cidden sıkıntılı bir kalem. Mail adresi nedir acaba ?

 • rıfat Soner

  Merhaba. rotring 800 plus kalemim bozuldu ve ne yapcağım derken sitenize denk geldim. aynen mail attım rontringe gönderin bakalım dediler . Sağolsunlar ilerleyen günlerde kalemin yenisini tarafıma göndermişler. Biraz pahalı bir kalemdi ama böyle bir garanti anlayışı açıkçası beni de çok memnun etti. sizede bu bilgilendiriciyazınız için ayrıyeten teşekkür ederim ç

  • Merhaba, çok sevindim yardımcı olmalarına. Rica ederim :)