Rotring Kalem Bozulursa

Rotring 800+

Rotring 800+ modelini ilk gördüğümde gerçekten çok hoşuma gitti ve almalıyım dedim. Kalemin dış yüzeyi mat, elde tutuşu gayet iyi. Köşeli olması sebebiyle uzun yazma sonrasında biraz rahatsız edebiliyor ancak görüntüsüne değer. Kalemin yazı yazdığınız ucu kapanarak içeri giriyor ve kalan kısım (lastik) plastik ve cep telefonu ya da tablet yüzeyinde yazı yazmaya yönelik olarak tasarlanmış. Kutusundan da ek iki tane yedek uç çıkıyor. Eskiyeceğini düşünerek,yedek parçası ile geliyor.

Kalemin güzel görüşünün yanı sıra asıl özelliği, klipsinden çevirince sivri yazma ucu içeri gizleniyor ve uç dışarıda kalmıyor. Versatil kalem kullananlar bilecektir, en kötü tarafı dışarıda kalan uç bütün cepleri bir güzel deler zaman içinde. Bu ucun içeri saklanması özelliği, eskiden beri kullandığım versatil kalemlerde en sevdiğim özelliktir.

rotring-kalem-04

Tüm bu güzel tarafları bir kenara bırakır ve hikayeme gelirsek. Kalemi geçenlerde toplantıdan çıkarken masadan düşürdüm. Masa yüksekliğini tahmin edersiniz yaklaşık 75-80cm kadar bir yükseklikten düşen kalemi elime aldığımda klipsinden çevirince kalemin ucu içeri gitmedi bununla beraber daha kötüsü basma mekanizması bozuldu. Açıkçası çok şaşırdım çünkü üniversite yıllarında da oldukça uzun zaman Rotring kullandım ve oldukça dayanıklı olduğunu düşünüyordum.

Bu arada kalemin fiyatı Türkiye’de 163 TL (60$), yani pek ucuz bir kurşun kalem değil :)

Neyse ben bunu içime atmayım dedim, Rotring Türkiye’ye bu durumu açıklığı ile yazdım ve tamir olabiliyorsa olması için yardım rica ettim. Onlar da bana bu şekilde bir cevap yazdılar:

Rontring Türkiye Maili
Rontring Türkiye Maili

Bana oldukça hızlı bir şekilde ve oldukça pozitif yaklaşarak bir mail yazdılar. Bana kargo ile ürünü ve faturasını iletmemi, inceleyeceklerini belirttiler. Burada fatura kilit nokta, sonrasında birçok kullanıcı yorumlarda belirtmişler. İtiraz veya şikayetlerde kullanmak için faturanızı mutlaka saklayın, faturasız ürün alıyorsanız maalesef bir çözüm üretmek mümkün değil. Kargo ile kendilerine kalemi iyi bir şekilde paketleyerek gönderdim. Yaklaşık üç gün sonra bana bir kargo geldi. Kargo içerisinde, “Arızalı ürün yerine gönderilen bedelsizdir” faturasıyla ücretsiz olarak kutusunda yepyeni bir kalem geldi.

Yeni Kalem
Yeni Kalem

Açıkçası çok memnun oldum yaklaşıma çünkü daha 1-2 ay önce aldığım ve neredeyse pek kullanmadığım kalemin bir düşme ile hemen bozulması zaten can sıkıcıydı. Ancak bunu Rotring Türkiye’nin olumlu yaklaşımı düzeltti.

Kendilerine teşekkür ederim pozitif ve yapıcı yaklaşımlarından ötürü. Sizler de eğer Rotring 800+ kullanıyorsanız dikkatli olun düşürmeyin pek narin maalesef.

Teşekkürler Rotring Türkiye
Teşekkürler Rotring Türkiye