Uçakta Fotoğraf Makinesi ve Bilgisayar Yasağı

Amerika ve ardından İngiltere, Türkiye’nin havalimanlarında güçlü terör tehlikesi bulunması sebebiyle Türkiye’den yapılacak uçuşlarda uçak kabini içine elektronik eşyaların konması yasaklanmıştı.

Mart ayı içerisinden devreye konulan yasak sonrası fotoğraf makinesi ve ekipmanı taşıyan birçok fotoğraf sever gibi durum beni de oldukça rahatsız etti. Her ne kadar Amerika veya İngiltere’ye gitmesemde :) gidenler için üzüldüm.

Fotoğraf malzemeleri ve laptop esasında bagaja verilecek kadar ucuz ekipmanlar değil. Bir de şu videoyu izleyince :))

Neyseki Türkiye MR cihazı gibi yüksek radyasyonlu cihazları Atatürk Havalimanı’na getirmiş. Artık radyasyonumuz ve fotoğraf makinemiz ve dizüstü bilgisayarımız ile Türk Hava Yolları ile Amerika’ya uçuş yapabiliriz.

İngiltere yasağı kaldırır mı bilinmez ama ardından onlar da kaldırır sanırım.

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...