Ultra Güç Tasarrufu Ultra mı?

Ultra Güç Tasarrufu

Samsung telefon kullananlar bilir, bir ‘Güç Tasarrufu’ bir de ‘Ultra Güç Tasarrufu’ modu var telefonların. Benim de ikinci telefon olarak kullandığım Samsung SM-J100H yani Samsung J Duos modeli bir telefonum var. Madem ikinci telefon olarak kullanıyorum o halde alayım bunu Ultra Güç Tasarrufu’na coşsun dedim, günlerce açık kalsın, çünkü sadece çağrı gelirse bakıyorum yoksa telefonu kullanmıyorum.

Aldım Ultra Güç Tasarrufuna ama baktım pek ultra değil. Bu arada telefonda fabrika çıkışı andoroid üzerine kurulu 3-4 program var. İnternet hem mobil hem de kablosuz olarak kapalı üstüne GPS’te kapalı. Yani pil bitirecek herşey kapalı. Telefon yeni. Koşullar süper. O halde ben bunu bir teste tabi tutayım dedim ve işte testimiz:

Telefonu doldurdum, ve fotoğrafı çektim. Pil dolu, %100. Diyorki 9.8 gün sen gidersin böyle diyor. O halde mükemmel diyoruz. Telefonu olduğu yerde düğmesine bile dokunmadan bırakıyoruz.

Samsung Ultra Güç Tasarrufu Tam Şarj
Samsung Ultra Güç Tasarrufu Tam Şarj

Aradan geçen 21 saat sürede telefonun pili %31 azalmış durumda. %69’a gelmiş. Kalan gün 6.8 gün diyor. Yani üç gün gider dediği hesaba göre, 72 saatlik pil 21 saatte bitti.

21 Saat Sonra Samsung Ultra Güç Tasarrufu
21 Saat Sonra Samsung Ultra Güç Tasarrufu

İlk tam şarjdan yaklaşık 47 saat sonra pilin %25’i kaldı.

İlk tam şarjdan 47 saat 14 dakika sonra
İlk tam şarjdan 47 saat 14 dakika sonra

Ve 9.8 gün denilen ultra güç tasarrufu 57 saat 14 dakika yani 2 gün 9 saat sonra bitmişti.

57 saat 14 dakika sonra
57 saat 14 dakika sonra

Sonuç: Yani ultra güç tasarrufu dediğine birşey demiyorum da 9.8 gün diyor ve 2 gün 9 saat gidiyor ya işte ben buna uyuz oldum en çok :))

Sizde ultra güç tasarrufu nasıl?

Fotoğraf çekmeyi, arşivlemeyi (bak bu önemli), düzenlemeyi ve biraz da çektiğim fotoğrafları paylaşmayı seviyorum. Bu blog, 2013 yılından bu yana var ve burada bazen öğrendiklerimi bazen merak ettiklerimi bazen de çektiklerimi paylaşıyorum. Şu aralar üzerine çokça düşündüğüm, acaba daha neler yapabilirim? Yazılar üzerine yorum yapabilirsin, tüm bu çalışmalar hep etkileşim için. Reklam mı, o da sitenin masraflarına tuz-biber için. Güncelleme: 2 Ocak 2019

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.