Viyana Avusturya Fotoğrafları

2
561
Viyana Avusturya Fotoğrafları

Viyana Avusturya Fotoğrafları

Viyana Avusturya FotoğraflarıViyana, tarihi açıdan Türkler için önemli olduğu kadar sanat şehri olması açısından Avrupa için de bir o kadar önemli bir şehir. Viyana başlıbaşına bir ülke tadı verdi bana yaptığım gezi sırasında ve esasında Viyana için en az bir hafta ayırmak gerekiyor hem de hızlı bir gezi için. Çok fazla gezilecek yer var. Benim yaptığım gezi sırasında gördüğüm yerler şöyleydi:

1. Schönbrunn Sarayı
2. Schlosspark Schoenbrunn
3. Rathaus
4. Kunsthistoriche Museum
5. Aziz Peter Kilisesi
6. Hofburg İmparatorluk Sarayı
7. Belvedere Palace and Museum
8. Austrian National Library (Nationalbibliothek)
9. Leopold Müzesi
10. Hundertwasserhaus
11. Turkenschanzpark (Burası Türkler için önemli)
12. St. Anna’s Church
13. Postsparkasse
14. The Vienna Prater
15. Vienna Coffeehouse Conversations

Viyana hakkında Vikipedi diyorki:
Viyana (Almanca: Wien) Avusturya’nın başkenti ve en büyük şehri, aynı zamanda ülkenin 9 eyaletinden yüzölçümü bakımından en küçüğü. Yaklaşık 1.705.000 kişilik nüfusuyla ülkenin en kalabalık kentidir, çevre ilçeleriyle birlikte Viyana’da yaklaşık iki milyon insan yaşar, ki bu da Avusturya nüfusunun yaklaşık dörtte biridir. Nüfus bakımından Viyana Avrupa Birliği’nin en büyük onuncu kentidir. Birleşmiş Milletler bürosuyla Viyana Birleşmiş Milletlerin dört resmi merkez temsilciliğinden birine sahiptir. Kentte bulunan diğer önemli uluslararası kuruluşlar OPEC, AGİT ve Uluslararası Atom Enerjisi Örgütü’dür (IAEA).

Yüzyıllar boyu Habsburg hanedanının yerleşim yeri olan kent, bu süre boyunca Avrupa’nın kültürel ve politik merkezlerinden biri haline gelmiştir. Kent Londra, New York ve Paris’ten sonra iki milyon nüfusuyla dünyanın en büyük dördüncü kentiyken, I. Dünya Savaşı sonrasında nüfusunun dörtte birini kaybetmiştir.Viyana coğrafi konumu ve çoğu imparatorluğuna yıllarca başkentlik yapmış olmasından dolayı gerek mimari gerekse kültürel açıdan Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Hala daha Habsburg hanedanının izlerini taşıyan eski kent merkezi ve Schönbrunn Sarayı Avusturya devletinin başvurusu üzerine Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü tarafından dünya kültür mirası olarak kabul edilmiştir. Viyana’nın sembolü olan Stefan Kilisesi şehrin merkezinde bulunur.

Vikipedi üzerinden incelemek için şu linke bakabilirsiniz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Viyana

Viyana Avusturya fotoğrafları:

Viyana Avusturya Fotoğrafları

Fotoğrafların izinsiz kullanılması yasaktır. Satın almak istediğiniz fotoğraflar için lütfen e-posta gönderiniz:

phardonmedia [at] gmail.com

 

Viyana Avusturya Fotoğrafları

[AFG_gallery id=’6′]

 

 

2 YORUMLAR

  1. Dünyanın en güzel müzelerinin bir arada olduğu; Ne yiyebiliriz diye uzun uzun düşünmeyip şnitzel’in anavatanı, valsin, sarayların, kahvenin en iyilerinin bulunduğu Viyana’yı çok güzel anlatmışsınız. Ayrıca resimleriniz harika..

    Nazan

Bir Yorum Yaz, Şanın Yürüsün...